"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erzincanlı badmintoncular Türkiye Şampiyonu

Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde düzenlenen 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Ranking Turnuvasının 2. etap karşılaşmaları sona erdi. Yapılan şampiyonanın üçünde Erzincanlı sportmenler Türkiye Şampiyonu oldu.

2 branşın finalinde de 2 Erzincanlı atlet birbirleriyle final oynadı. Çift Erkekler branşında Erzincanlı atletler Semih Baha Başakın / Taha Emirhan Budak birinci, Samet Özdemir / Mehmet Yılmaz ikinci oldu. Karışık Çiftler branşında Semih Baha Başakın / Yasemen Bektaş birinci olurken Taha Emirhan Budak / Ece Sahre Başakın ikinci, çift bayanlarda Cansu Erçetin / Yasemen Bektaş çifti birinci oldular.

Şampiyonayla ilgili bilgi veren Ulusal grup Antrenörü Murat Sönmez, “Ankara’da yapılan şampiyona bizim için şükürler olsun çok başarılı geçti. Erzincan ve ülkemizi ulusal ve memleketler arası turnuvalarda muvaffakiyetle ve gururla temsil ediyoruz. Bu da bizim çalışma gücümüzü artırıyor. Bu muvaffakiyetlerde bize her türlü takviyelerini veren Erzincan Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz. Bize verilen bu dayanaklar arttıkça başarılarımızda tıpkı doğrultuda artıracağına inanıyoruz.” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın