"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erkekler Salon Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası Türkiye’de yapılacak

Türkiye Hokey Federasyonu, Erkekler Salon Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacağını duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Salon hokeyinin en üst kulüp şampiyonası olan ‘Eurohockey Indoor Clup Cup’ Türkiye’nin konut sahipliğinde 12-14 Şubat 2021 tarihlerinde Alanya’da yapılacak. Şampiyonada 8 ülke ekibi uğraş edecek.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Hokey Federasyonu Lideri Sadık Karakan tertibin Türkiye’de yapılacak olmasının gurur verici bir gelişme olduğunu söyledi.

Şampiyona’da Türkiye’yi Gaziantep Polisgücü’nün temsil edeceğini belirten Karakan, “Son yıllarda milletlerarası tertiplerin ülkemize verilmesi konusunda ağır bir mesai harcıyorduk. Geçmiş yıllarda düzenlemiş olduğumuz tertipler Avrupa Hokey Federasyonu tarafından tam not aldı. 2021 yılında salon hokeyinin en üst şampiyonasını ülkemizde düzenleyeceğiz. Bu büyük bir turnuvayı da kusursuz halde gerçekleştireceğimizden eminim. Temsilcimizin de bu turnuvadan ülkemizi gururlandıracak bir sonuç çıkaracağına yürekten inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Tertipte gayret edecek başka gruplar ve ülkeleri şöyle:

“Post SV (Avusturya), HC Minsk?(Belarus), Hockey Klub Zelina (Hırvatistan), FC Barcelona (İspanya), Rot-Weiss Köln (Almanya), KS Pomorzanin Torun (Polonya), Dinamo Elektrostal (Rusya).”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın