"Enter"a basıp içeriğe geçin

Engelli oyuncular farkındalık oluşturdu

Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan Yeşilyurt Alışveriş Merkezinde (AVM) Atakum Belediyespor Masa Tenisi ve Boccia Grubu atletleri ile vatandaşların katıldığı turnuva düzenlendi. Düzenlenen turnuvada atletlerle birlikte tekerlekli sandalyelere oturup boccia ve küçük masa tenisi oynayan vatandaşlar bir müddetliğine bu sporu yapan engellilerin nasıl zorluklar yaşadığını ve neler hissettiğini deneyimledi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık oluşturmayı amaçlayan aktiflikte elleri ve ayakları bağlanan iştirakçiler Atakum Belediyespor Kulübü oyuncuları ile kıyasıya yarıştı. Vatandaşlar yapılan turnuvayı ilgiyle izledi.
Aktiflik hakkında bilgi veren Atakum Belediyespor Kulübü Boccia Antrenörü Gamze Ekinci, “Boccia dünyadaki en ağır engellilerin, hiçbir şey yapamaz dediğimiz sportmenlerin yapabildiği tek spor. Kulübümüzde 11 atlet var. Bunlardan 5’i ulusal grup oyuncusu. Bu aktifliği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ismi altında farkındalık oluşturmak maksadıyla Yeşilyurt AVM’nin konut sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. İştirakçilerin burada ellerini kollarını bağlayıp atletlerin ne zorluklarla spor yapabildiğini göstermeye çalışıyoruz” dedi.
Aktifliğe katılan vatandaşlar da, “Engelliler açısından bu sporu yapmanın nasıl bir şey olduğunu görmek hakikaten çok güzel” diyerek atletlere dayanak verdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın