"Enter"a basıp içeriğe geçin

Elif Güneri’nin gayesi altın madalya

Ulusal boksör Elif Güneri, antrenörü Baykan Arslan ile birlikte Karabük Belediye Lideri Rafet Vergili’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Lider Vergili, ziyaretten ötürü memnun olduğunu söyledi. Elif Güneri’nin çok uygun bir atlet olduğunu söz eden Vergili, “Ülkemizi ve kentimizi temsil eden Elif Güneri kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Daha uzun yıllar spora devam ederek, kentimizi ve Türkiye’yi temsil edeceğine inanıyorum. İnşallah genç arkadaşlarımızda Elif Hanım’ı örnek alacaktır. Bu konuda da belediyemiz ve meclis üyelerimiz çok hassas davrandılar. Elif Hanım’ın ismini yaşatmak ve ufakta olsa ödül vermek sureti ile takviye olup onurlandırmaya çalıştık” dedi.

Dünya ikincisi Elif Güneri ise, “Başkanımıza dayanaklarından ötürü teşekkür ederim. Gayem her vakit ülkemi en düzgün formda temsil etmektir. Mesleğimde Avrupa Şampiyonluğu, 3 tane dünya 3’üncülüğü vardı. Artık de Dünya 2’cisi oldum. Daha çok çalışıp Dünya Şampiyonu olmak istiyorum. En büyük hayallerimden bir tanesi bu. Daha çok çalışıp Karabük’e altın madalyayı getirmek istiyorum” diye konuştu.
Karabük Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısında alınan karar doğrultusunda Belediye Lideri Vergili, dünya ikincisi ve Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’yi 5 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın