"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Şampiyonu’na memleketinde coşkulu karşılama

Abdulhamit Altun Gürcistan Tiflis’te yapılan Veteranlar Dünya Şampiyonasında birinci tıpta Gürcü, ikinci cinste Rus, üçüncü cinste ise Moğol rakiplerini yenerek finale yükselmiş finalde ise İranlı rakibini yenerek dünya şampiyonu olmuştu. Abdulhamit Altun için memleketi Akyazı’da merasim düzenlendi. Ormanköy’de ailesi ve yakınları tarafından davul, zurnayla karşılanan Altun, konvoy eşliğinde Akyazı’ya geldi.

Oluşturulan konvoyla ilçe merkezinde tıp atan Altun, daha sonra Akyazı Belediyesi’ne geçti. Dünya Şampiyonu’nu burada Akyazı Belediye Lideri Bilal Soykan, 25. periyot milletvekili, Sakarya 15 Temmuz Ulusal İrade Derneği Lideri Ali İnci tarafından karşılandı. Akyazı Belediye Lideri Bilal Soykan, “Böyle Ulusal hislerimizin ağır olduğu bu günlerde terör örgütü ile çaba eden ordumuz Suriye’de, Abdulhamit Altun kardeşimiz Tiflis’te Ulusal ekibimiz Fransa’da hepimizin gururu oldular. Hem şahsım ismine, hem Akyazı ismine hem de Türkiye ismine Abdulhamit kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Gürcistan Tiflis Veteranlar Dünya Şampiyonu Abdulhamit Altun ise, “Şu anda çok sıkıntı günler geçiriyoruz. Barış Harekatı’ndaki Mehmetçiklerimiz savaşıyor Allah onların ayağına taş değdirmesin. İnşallah bu madalyamız oradaki tüm Mehmetçiklerimize armağan olsun” diye konuştu.
Akyazı Belediyesi’ndeki karşılama merasiminde Lider Bilal Soykan atlete altın takarak ödüllendirdi. Daha sonra Altun, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney’i, Akyazı Ticaret Odası Lideri A. Şener Bayraktar’ı ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Recep Özdemir’e ziyarette bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın