"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Kupası’nda Şahika Ercümen ve Andrey Matveenko’dan altın madalya

Bayan ve erkek 19 atletin sabit yük disiplininde (CW) yaptığı dalışlarda Türkiye’den Şahika Ercümen, 2 dakika 14 saniyede gerçekleştirdiği 66 metrelik derecesiyle bu kategoride altın madalyanın sahibi oldu. Bayanlarda gümüş madalyayı 2 dakika 15 saniyede 45 metrelik dalışıyla Polonya’dan Emilia Biala ile 1 dakika 30 saniyede 45 metrelik derecesiyle Rusya’dan Zoya Golovnya paylaştı.

Erkeklerde altın madalyayı kazanan isim ise 3 dakika 50 saniyede gerçekleştirdiği 120 metrelik dalışıyla Rusya’dan Andreey Matveenko oldu. Kolombiya’dan Cristian Castano 2 dakikada yaptığı 75 metrelik dalışıyla gümüş, Brezilya’dan Raphael Gustavo Dalmieda Vilamiu ise 2 dakika 5 saniyede 55 metrelik derecesiyle bronz madalya aldı.

TSSF Hür Dalış Deniz Kişisel Türkiye Şampiyonası’nda sabit yükte (CW) altın madalyalar Şahika Ercümen ve Ahmet Nacar’ın oldu. Bayanlar kategorisinde Şahika Ercümen 2 dakika 15 saniyede yaptığı 66.3 metrelik derecesiyle Türkiye şampiyonu oldu. İkinci 1 dakika 42 saniyede yaptığı 43.1 metrelik dalışıyla Yaren Türk olurken, üçüncü sırada 1 dakika 27 saniyede 41 metreye dalan Birgül Erken yer aldı.

Sabit tartı (CW) erkeklerde ise Ahmet Nacar 58 saniyedeki 30 metrelik dalışıyla altın madalyanın sahibi oldu. İkinci ve üçüncü sırayı alan atletler ceza puanları düşüldükten sonra derecelerini aldı. Halis Aydoğan 55 saniyede yaptığı dalış sonrası ceza puanı düştükten sonra 10.8 metreyle ikinci oldu. Gökhan Şenses ise 1 dakika 32 saniyede yaptığı dalışta ceza puanları sonrası 3.6 metreye çekilen dalışıyla üçüncü sırayı aldı.
Dereceye giren atletlere mükafatları Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek merasimle verilecek.

TSSF Lideri Doç. Dr. Şahin İtina, tertibin çok hoş başladığını belirterek, “Şampiyonaların birinci gününde Dünya Kupası’nda ve Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren atletleri yürekten kutluyorum. Dalışlar 3 gün daha devam edecek. Kaş’tan yeni dünya rekorlarının çıkacağını umuyoruz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın