"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Kulüpler Plaj Futbolu Şampiyonası Alanya’da başladı

7 gün sürecek şampiyonanın birinci gününde kalabalık bir seyirci topluluğu maçları takip etti. Şampiyona, 27 Ekim’de oynanacak bayan ve erkek ekiplerinin final maçlarıyla sona erecek.

3 TÜRK HAKEMİ DE VAZİFE YAPIYOR

12 dakikadan 3 devre halinde gerçekleşen maçlarda FIFA kokartlı Özcan Sultanoğlu, Mustafa Teker ve Murat Ergin Gözütok’tan oluşan Türk hakemler de maç yönetti.

LEVANTE RAKİBİNİ FARKLI YENDİ

Erkeklerde 5 kümede toplam 19 grup gayret veriyor. D kümesinin tezli gruplarından İspanya’nın Levante kadrosu, Nijerya’nın Kebbi BSC grubunu üstün bir oyundan sonra 15-0 mağlup etti.

Şampiyonaya katılan ekiplerin dünyaca ünlü atletleri kumda yeteneklerini ortaya koyarken, nefes kesen hareketleriyle seyircilerden bol bol alkış aldı. Bilhassa çimde çok az görülen frikik, röveşata ve uçarak baş vuruşları görsel şölen sundu.

BAYANLARDA BÜYÜK ÇEKİŞME VARDI

Bayanlar kategorisinde oynanan günün ikinci maçı büyük çekişme içinde geçti. ABD’nin Norcal BSC grubuyla Rusya’nın WFC Zvezda grubu karşılaştı. ABD takımı 2-0 öne geçmesine karşın, Ruslar ikinci dönemde 2 gol bularak, eşitliği sağladı. Son dönem büyük gayrete sahne oldu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın