"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya konuta kapandı! İşte tüm paylaşımlar…

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa müddette tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, spor dünyasını da etkiledi. Geçtiğimiz günlerde Türk atletlerin salgın nedeniyle meskenlerinden yaptığı toplumsal medya paylaşımlarını sayfalarımıza taşımıştık. Bugün geldi dünya yıldızlarına… Cristiano Ronaldo’dan, olimpiyat şampiyonu yüzücü Michael Phelps’e kadar onlarca sportmen koronavirüs nedeniyle konutlarında kendini karantinaya almış durumda. Salgının önüne geçmek için temel kural olarak uzmanların açıkladığı “Evde kal” davetlerine uyan dünyaca ünlü yıldızlar, meskende nasıl vakit geçirdiğini toplumsal medyadan paylaşıyor.

MESKENDE KAL LAKİN FİT KAL
Atletlerin kimi konut işlerine el atmış, kimi ailesiyle vakit geçiriyor, kimisi kendini filme- diziye vermiş, kimi de spor yaparak kendini fit tutmaya çalışıyor. Koronavirüs nedeniyle meskende vakit geçirenlerin ister istemez hareketliliği azalıyor. Bu süreçte fazla kilo almamak epey kıymetli. Uzmanlar, “Evde kal lakin formda da kal” ihtarında bulunuyor. Konutta canı sıkılanların mutfakta vakit geçirmeye meyilli olduğu aşikar. Beslenme-diyet uzmanları ve hekimler hastalığa karşı bağışıklığımızı güçlü tutmamızı ve spor yapmamızı öneriyorlar.

İŞTE TÜM PAYLAŞIMLAR

Yıldız futbolcu Arda Turan, koronavirüs nedeniyle NEF Vakfı’nın sıhhat çalışanları ve hastaları koruyabilmek için hastane çalışanları koruyabilmek için düzenlenen kampanyaya takviye verdi. Ailesiyle meskeninde vakit geçiren ulusal futbolcu takipçilerinden NEF Vakfı’nın kampanyasına takviye istedi.

Dünya futbolunun en büyük futbolcularından dördü karantina günlerinde konutlarında kalmayı tercih ediyor. Real Madrid formasıyla sayısız muvaffakiyetler kazanan Luis Figo, Ronaldo, Roberto Carlos ve Casillas, yaptıkları imajlı konuşmanın görselini bu biçimde paylaştı.

Koronavirüs nedeniyle çalışmalarını meskende sürdüren Ankaragücü’nün Jamaikalı forveti Orgil’den tüm Türkiye’ye bildiri… Ankaragücü, oyuncunun konutta çalıştığı görüntüyü paylaşıp, “Sizler de meskende kaldığınız sürece spor yapıp, sağlıklı kalabilirsiniz” formundaki iletisi takipçileriyle paylaştı.

NBA’de yeni tip koronavirüs testinin müspet çıkan birinci isimlerinden biri olan Rudy Gobert, sıhhatine kavuşur kavuşmaz spora başladı. Başarılı oyuncu meskeninde izole olduğu periyotta idman ekskliğini kapatıyor.


Buffon, koronavirüs şiddetli bir formda vurduğu İtalya’da konuttan dışarı çıkmıyor.

Koronavirüs nedeniyle kendisini sevgilisi ve çocuklarıyla bir adada karantinaya alan dünyaca ünlü yıldız Cristiano Ronaldo, dün yaptığı paylaşımla çalışmaya devam ettiğini gösterdi. Ronaldo, sevgilisiyle birlikte meskeninin önündeki yokuşta üst gerçek koşu çalışması yaptığı imgeleri paylaştı.

Konutta Kal davetlerine harfiyen uyan yıldızlardan biri de Neymar. Brezilyalı yıldız karantina günlerinde izole hayatına devam ederken, tenisten, voleybola kadar tüm sporları da yapmayı ihmal etmedi. Neymar son olarak da köpekleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirdi.

Manchester City’nin kanat oyuncusu David Silva, meskeninde geçirdiği günlerde en çok futbol topunu özlemiş gözüküyor. İspanyol yıldız, yaptığı paylaşımda futbol topuna ithafen, “seni çok özledim dostum” paylaşımı yaptı.

İngiltere Premier Ligi gruplarından Everton’ın yıldız ismi Walcott karantina günlerinde konut işlerine merak sardı. Yıldız futbolcu yaptığı paylaşımda konutunu süpürürken takipçilerine ‘Evde kal’ iletisi vermeyi de ihmal etmedi.

Hertha Berlin’in yıldızı Piatek, geçtiğimiz günlerde yeni dönemi yayına giren dünyaca ünlü La Casa De Papel isimli diziyi izlerken, dizide kullanılan ‘Dali’ kostümü ve maskesini takmayı ihmal etmedi. Piatek, karantina günlerini konutunda dizi izleyerek geçiriyor.


F.Bahçe’nin eski yıldızı Diego’yu, karantina günlerinde konutunda karısı Bruninha traş etti.


Monaco’nun yıldızı Fabregas’ın eşi Daniella Seeman, mesken hallerini paylaşmaya devam ederken takipçilerine sordu: Bu durum ne vakit bitecek?


Dünyaca ünlü yüzücü Michael Phelps, karantina günlerinde de havuzdan çıkmıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın