"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya 3.’sü hokeyciler Amasya’ya transfer oldu

22-26 Kasım’da Amasya’da 1. Etabı başlayacak olan Salon Hokeyi Muhteşem Lig’de argümanlı bir kadro kurarak, şampiyon olup Amasya ve Türkiye’yi Avrupa’da muvaffakiyetle temsil etmek isteyen Amasya Belediye Gençlik Spor kulübü 3 İranlı atlete imzaları attırdı.
Yeni transferlerden Mehran Alaghi, “Ben İran’dan geldim, İran’ın A Ulusal Grubunda oynuyorum. Burada Amasya Grubuna geldik. Üstün Lig’de biz çaba edeceğiz. İnşallah Türkiye ve Amasya’nın ismini Avrupa’da düzgün formda temsil edeceğiz” dedi.
Amasya Belediye Gençlik Spor kulübü kadro kaptanı Gökhan Kaya, “Çok yetenekliler, İran Ulusal ekibinde hala etkin bir biçimde oynamaktalar. En son dünya 3.’sü oldular, hala faal bir formda ulusal ekibe gidiyorlar. En son 2019’da Asya kupasında İran olarak şampiyon oldular. Ekibimize takviye vereceklerini düşünüyorum” dedi.

Antrenör Salih Kanık, “7 yıldır gençlik spor kulübü olarak üstün ligde yer alıyoruz. Bu sene de tezli bir ekip yapmak için İran Ulusal kadrosundan sportmenler transfer ettik. Burada şampiyon olarak vilayetimizi ve ülkemizi Avrupa kulüpler kupasında temsil etmeyi düşünüyoruz. Şu anda etkin olarak ülkelerinde oynuyorlar. Tıpkı vakitte 2018 dünya kupasında dünya 3.’sü olan grupta yer alan atletlerimiz. Birebir vakitte da Asya kupasında şampiyon olan ülkenin sporcuları” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın