"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dev forum

Klâsik sporların ihyası teması ile hayata geçirilen 3. Memleketler arası Etnospor Forumu, dün Antalya Belek’te başladı. 55 ülkeden spor bakanları, hükümet yetkilileri, federasyon temsilcileri ve akademisyenlerin bulunduğu 200 iştirakçinin yer aldığı tertipte konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Bilal Erdoğan, şunları söyledi: Binlerce yıl öncesinden gelen mirası gelecek jenerasyonlara aktaran bir çalışmaya ortak olduk.”

Kültüreldengesizliğin, adaletsizliğin ortadan kalkmasının yolu her milletin kendi bedelleriyle buluşabilmesi, yürümesiyle sağlanabilir. Bağımsızlık, lakin kendi lisanımızı konuşmakla, kendi müziğimizi yaşatmakla, kendi sanatlarımıza sahip çıkmakla mümkündür. Biz geleceğe kendi değerlerimizle, kendi sporlarımızla, kendi müziklerimizle yürümek istiyoruz. Tek yapmamız gereken de klâsik sporlarımızın biraz üzerine düşmek, bu mirası âlâ koruyabilmek.”

BÜYÜK İŞBİRLİĞİ
Etnospor Forumu’nda açılış konuşmasını yapan Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Pakistan ve Özbekistan ile spor projelerinin geliştirilmesi ismine iş birliği protokolüne imza attı. Forumun gelecekte istek edilen gayelere ulaşılmasında kendilerine ışık olacağını belirten Kasapoğlu, “Ülke olarak sportif tesisleşmeye çok ehemmiyet verdik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde son 18 yılda sporda gerçekleştirdiğimiz atılımın dünyada öbür bir örneği olmadığı kanaatindeyiz” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın