"Enter"a basıp içeriğe geçin

Deniz Çınar olimpiyatların ertelenmesi kararını destekledi

Türkiye’yi olimpiyatlarda yelken branşında temsil etme hakkını elde eden Deniz Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olimpiyatların ertelenmesinin beklenen bir karar olduğunu vurgulayarak, “Son derece yanlışsız bir karar olduğunu düşünüyorum. Hem atletlerin hem de dünyadaki insanların sıhhati açısından gerçek. Salgın bir hastalık var ve bir an evvel bunun engellenmesi gerekiyor. Bütün atletlerin da adil bir halde yarışlara hazırlanması lazım. Şu ana kadar atletlerin yüzde 47’si kota almamış durumda. Onlara da adil yarış ortamının sağlanması gerekiyor. Şu anda bu kurallarda bu mümkün değil ve bu ortamda oyunların ertelenmesi çok doğal.” değerlendirmesinde bulundu.

Erteleme kararını kendi açısından da avantajlı gördüğünü aktaran deneyimli atlet, “Bu 1 yıllık süreçte kendimi hazırlayacağım. 2020 yılındaki amacımız neyse 2021 yılında da birebir amaçla yolumuza devam edeceğiz. Yelkende ülkemize birinci olimpiyat madalyamızı kazandıracağız. Hem kulübümüzün hem de sponsorumuz Doğuş Kümesi’nin takviyesini alacağız.” diye konuştu.

UÇUŞLARIN ASKIYA ALINDIĞI İSPANYA’DAN DÖNÜŞ SÜREÇLERİ

Deniz Çınar, kardeşi Ateş Çınar’la 470 Dünya Şampiyonası için bulundukları İspanya’dan dönüş süreçlerini de anlattı.

İki hafta evvel İspanya’nın Palma de Mallorca kentinde bulunduklarını lisana getiren Deniz, şunları kaydetti:

“İspanya’da bütün hazırlığımızı tamamlamıştık. Yarışlardan yalnızca bir gün evvel deniz antrenmanındayken, bir haber aldık ve şampiyona iptal edildi. Durumun ne kadar önemli olduğunu biliyorduk ancak iptal edilmesini beklemiyorduk. Bir gün kala iptal olacağını kimse beklemiyordu. Yanlışsız bir karar olduğunu şu an anlıyoruz. Haberi alır almaz denizden karaya döndük ve gerecimizi toparlamaya başladık. Olağanda biz gerecimizi Barcelona’ya bırakacaktık. Zira gerecimizi ve yelkenimizi Tokyo’da olimpiyatta kullanacaktık. Biz planımızı yaptık, gemide yerimizi ayırttık, materyallerimizi paketledik. Her şey yolundaydı lakin süratli gelişen olaylar karşısında planımızı değiştirdik.”

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlusu Selma Rodopman ve sarı-lacivertli kulübün büyük dayanağını bu süreçte aldıklarını vurgulayan Deniz Çınar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’den gelen haberle İspanya’dan uçuşların iptal olduğunu öğrendik. Sonraki gün yalnızca sabah 8’e kadar uçuşun olduğunu öğrendik. Çabucak kulüple ve federasyonla irtibata geçtik. Burada şunu söylemem gerekiyor ki; Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlumuz Selma Rodopman ve kulübümüzün dayanağı çok kıymetliydi. Onlara çok teşekkür ederiz. İspanya’dan Türkiye’ye hava yolu kapalı olacağı için çabucak İsviçre üzerinden bir bilet ayarladılar. Biz de İstanbul’a dönmüş olduk. Bugün evimizdeki 13. gün. Alışılmış ki 13 gündür evdeyiz ve meskende kalmaya devam ediyoruz.”

“SALGININ ENGELLENMESİ İÇİN ‘EVDE KAL’ KURALINA UYUYORUZ”

Deniz Çınar, Kovid-19 çaba önlemleri kapsamında “Evde kal” davetine takviye verdi.

İdmanları konutta yaptıklarını belirten Deniz, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bu süreç boyunca konutta kalmaya devam edeceğiz. Salgının engellenmesi için bu kurala uyuyoruz. İdmanlarımızı konutta yapıyoruz. Birçok spor aletimizi konuta getirdik. Tabiat sporuyla uğraştığımız için denize de çıkmamız gerekir lakin bu şu an imkansız. Dileğimiz sağlıklı olmak ve umarım en kısa müddette bu süreci atlatırız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın