"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dakar Rallisi’nde 2021 rotası aşikâr oldu

Dünyanın en güçlü ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi, bu sene 43. kere düzenlenecek. Sportmenlerin kazanmak kadar tamamlamayı da hedefledikleri yarış, 3 Ocak 2021’de başlayacak. Dakar Rallisi’nin heyecanı ise şimdiden başladı. Her yıl olduğu üzere motosiklet, araba, kamyon ve ATV araçları olmak üzere 4 farklı klasmanda şampiyonların arandığı rallinin 2021 rotası açıklandı.

Dünyanın en güçlü yarışı, geçen sene olduğu üzere bu sene de Suudi Arabistan topraklarında gerçekleştirilecek. Startının Kızıl Deniz kıyısındaki Cidde’den verileceği Dakar Rallisi’nde araçlar biri özel almak üzere 12 etabı geride bırakmaya çalışacaklar. Dakar Rallisi, 15 Ocak 2021’de tekrar Cidde’de tamamlanacak.

Geçen yıl araba kategorisinde Red Bull sportmeni Carlos Sainz mesleğinin 3. Dakar Rallisi şampiyonluğuna erişirken, başka Red Bull atletleri Nasser El-Attiyah ikinci, Stephene Peterhansel ise üçüncü olmuştu. Kamyon kategorisinde ise geçilmez Kamaz Master, Dakar Rallisi’nde tepeyi kimseye kaptırmamıştı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın