"Enter"a basıp içeriğe geçin

Curling Ulusal Kadrosu yurda döndü

İsveç’te düzenlenen şampiyonada gümüş madalya kazanarak B klasmanından A klasmanına yükselen Curling Bayan Ulusal Kadrosu ve bronz madalya maçında Polonya’ya 10-5 yenilerek 4’üncülükte kalan Curling Erkek Ulusal Ekibi. tarifeli uçakla İstanbul’a geldi.

“ÇOK KUVVETLİ BİR KITADA YARIŞIYORUZ”

Ulusal ekip olarak büyük çaba örneği sergilediklerini söz eden Türkiye Curling Federasyonu Lideri Kenan Şebin, “Bu turnuvaya yaklaşık 6 ay evvel hazırlanmaya başladık. Ulusal atletlerimiz büyük özveri göstererek bu muvaffakiyet elde edildi. Dünyanın en güzel curling ülkeleri Avrupa’da var. Çok şiddetli bir kıtada yarışıyoruz. Rakiplerimiz 40-50 yıldır hatta kimileri 100 yıldır bu sporu yapmakta. Bizim geçmişimiz 10 yıl fakat önemli yıldır 4 yıldır bu alanda uğraş ediyoruz. Atletlerimiz arayı çok kısa bir vakitte kapattı. En büyük maksadımız olimpiyatlara katılmaktır” dedi.

Curling Bayan Ulusal Ekip Antrenörü Sadık Topaloğlu ise şunları söyledi: “1511 yılından beri bu spor kısmı var ancak Türkiye’nin bu sporla tanışması 10 yıla dayanıyor. Erzurum’da bu branşımız başladı. Günden güne yıldan yıla atlet sayımız artmakta. En son katıldığımız turnuvada bayan ulusal grubumuz 2’nci, erkek ulusal ekibimiz ise 4’üncü oldu. Tek bir gayemiz var olimpiyatlarda Türkiye Curling ulusal kadrosu olarak yerimizi almak.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın