"Enter"a basıp içeriğe geçin

Curling Federasyonu’na ‘asker selamı’ soruşturması

Türkiye Curling Federasyonu Lideri Kenan Şebin, soruşturma sürecini kıymetlendirdi. Şebin, gerekli savunmayı yazıp göndereceklerini belirterek, “Dünya milletlerinden bilhassa spor karşılaşmalarında birden fazla ülkenin atletleri bu selamı vermektedir. Bunun altında rastgele bir şey aramamak lazım” dedi.

Türkiye Curling Federasyonu Lideri Kenan Şebin, çok hoş muvaffakiyetler elde ettiklerini belirterek, “Geçen hafta Avrupa Şampiyonası vardı. A kümesine çıktığımız başarılı bir karşılaşmaydı. Burada kız ve erkek kadrolarımız uğraş etti, çok hoş muvaffakiyetler elde ettik. Bu ülkede bu coğrafyada yaşayan herkesin bir bayrak sevgisi var. Bayrak açıldığı vakit herkes selam durur. Bu bizim geleneğimiz, kültürümüzdür. Ailemizden, öğretmenlerimizden, devlet büyüklerimizden bu türlü gördük” diye konuştu.

“DÜNYA CURLING FEDERASYONU BİZDEN BİLGİLENDİRME TALEP ETTİ”
Asker bir millet olduğumuzun vurgusunu yapan Lider Şebin, gerekli bilgileri yazıp Dünya Curling Federasyonu’na göndereceklerini belirterek şunları söyledi;

“Bizim bayrağımız grafikerler tarafından çizilmiş bir bayrak değil, bir kıssası, bir geçmişi, ödenmiş bedelleri var. Çocukların aldığı galibiyetten sonra bir bayrak açıldı ve antrenörlerimiz, atletlerimizle birlikte selam duruşunda bulunduk. Bunu biz sokakta bile insanlara selam verirken, asker selamıyla elimizi başımıza kaldırır selam veririz. Bu bizim bir ömür biçimimiz. Dünya Curling Federasyonu asker selamı olduğu için bizden bir bilgilendirme talep etti. Biz de gerekli bilgileri yazıp göndereceğiz. Dünya milletlerinden bilhassa spor karşılaşmalarında birçok ülkenin atletleri bu selamı vermektedir. Bunun altında rastgele bir şey aramamak lazım. Bilhassa bir Türk sportmen bunu yapıyorsa, geleneğinden kaynaklanan bir şey. Öteki milletin atletine yahut bir öbür devletin egemenliğine rastgele bir hata teşkil etmemektedir. Bizim büsbütün asker bir millet oluşumuzla ilgilidir.”

“YABANCI ÜLKELERİN BİZİ ANLAMASI ÇOK ZOR”
Kenan Şebin, kimseden çekindikleri bir nokta olmadığını söz ederek, “Son vakitlerde biz de birliktelik oluşturmak, atletleri motive etmek için bu türlü yaptık. Bu büsbütün motivasyon maksatlı bir şey. Avrupa ve Dünya ülkelerinin bizi anlaması çok güç. Bizim vatan sevgimizi, bayrak düşkünlüğümüzü anlamaları vakit alacak. Herkes anlayacak, biz Türk milletiyiz. Bu ülkede yaşayan herkesin, laz, kürt, çerkez, alevi, sünni herkesin bayrağı bir. Bunu dünyaya göstereceğiz. Kimseden çekindiğimiz bir nokta yoktur. Bayrak yoksa, biz de yokuz. Arka niyet var mı, bunu da vakitle göreceğiz. Gönderdiğimiz yazıyla birlikte gerçek niyetlerini anlamış olacağız” halinde konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın