"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi Bursa-Kartepe etabı tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin 15836 kilometrelik Bursa-Kartepe etabı tamamlandı. Saat 11.50’de Bursa Heykel Tarihi Valilik Binası önünde verilen startta bisikletçiler Kartepe’ye ulaştı. 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Türkiye Tipi’nin (Tour Of Turkey) 158.6 kilometrelik Bursa-Kartepe tırmanış etabını Bora Hansgrohe Ekibinden Felix Grossschartner 4 saat 17 dakika 13 saniye ile kazandı. Etap ikinciliğini Valerio Conti, Merhawi Kudus ise üçüncülüğü elde etti. Felix Grossschartner yarınki Salcano Sakarya-İstanbul etabında Genel Ferdi Klasman birinciliğine yükseldiği için ‘Turkuaz Mayoyu’ giyecek. Bu sonuçla Avusturyalı atlet çeşidi kazanma ismine büyük bir avantaj elde etmiş oldu. Etapta dereceye giren atletlere mükafatlarını Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan verdi. Ödül merasiminin akabinde tertip komitesi podyuma çıkarak şehit askerler için Türk Bayrağı açtı.

SİS VE KAR ETKİLEDİ
Kartepe bölgesinde vakit zaman yağan kar ve sis sonucu etabın kısaltılmasına karar verildi. Finiş yeri doruktan 4 kilometre aşağıdaki Esentepe bölgesine alındı. Bisikletçiler 1300 metredeki finiş alanına gelebilmek çok zorlaşan tabiat kaideleri ile çaba etmek zorunda kaldı.

55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi yarın 172.4 kilometrelik Salcano Sakarya- İstanbul etabı ile sona erecek. Tıp, startın verildiği Ayasofya Müzesi’nin olduğu Sultanahmet Meydanı’nda saat son bulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın