"Enter"a basıp içeriğe geçin

Corona virüsü Ganalı futbolcuya kabus oldu! Havaalanında 72 gün…

Tüm dünyayı tesirine altına alan corona virüsü (koronavirüs) nedeniyle ülkeler, dış dünyaya kendilerini kapatırken, istenmeyen olaylar da gündeme gelebiliyor.

Bunlardan biri, Hindistan’da yaşandı. 21 Mart’tan bu yana uçuşların yasak olduğu Mumbai havaalanında mahsur kalan Randy Juan Muller, 72 gün sonra dışarı çıkabildi.

Futbolcu, Kasım 2019’da Kerala’daki ORPC Spor Kulübü’nde oynamak için Hindistan’a gelmişti.

“HÜKUMET UÇUŞLARI İPTAL ETTİ MAHSUR KALDIM”

Futbolcu, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi;

“Hindistan’da karantina bittikten sonra meskene dönmeyi planladım. Hatta 30 Mart’da, Mumbai’den Gana’ya, Kenya aktarmalı bir uçak bileti satın aldım fakat bu esnada hükumet, memleketler arası uçuşları iptal etme kararı aldı.”

TEMİZLİKÇİLER VE GÜVENLİKLER YARDIMIYLA…

Öte yandan Muller’e, havaalanında çalışan temizlikçilerin ve güvenliklerin yardım, erzak götürdüğü ve futbolcunun bu formda hayatta kaldığı belirtildi.

TOM HANKS’İN OYNADIĞI TERMİNAL SİNEMASININ KONUSU…

Terminal, başrolünde Tom Hanks’in oynadığı politik komedi-drama tipinde 2004 imali bir sinema. 1988’den 2006’ya kadar tam 18 yıl Paris-Charles de Gaulle Havalimanı’nda yaşayan Mehran Karimi Nasseri’den esinlenilerek çekilmiştir.

Steven Spielberg’ün gerçek bir olaydan esinlendiği ilgi cazip bir hikayeye sahip bir politik güldürü olan sinema, Doğu Avrupa’dan Krakozya isimli bir ülkeden New York’a gelen Viktor Navorski’nin (Tom Hanks) hikayesini anlatıyor.

Amerika yolundayken ülkesinde askeri darbe olması üzerine Viktor, New York’un JFK Milletlerarası Havaalanında mahsur kalır. Pasaportu artık geçersiz olduğu için ABD’ye girme hakkını yitirmiş durumdadır. Ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorundadır. Vakitle havaalanı vazifelileri ile dost olur ve hatta bir hostesle (Catherina Zeta-Jones) ortasında duygusal bir bağ gelişir. Havaalanının Güvenlik müdürü Frank Dixon (Stanley Tucci) Viktor’un varlığını bir türlü denetim edemediği bürokratik bir facia olarak görür ve bu meseleden bir an evvel kurtulmanın dermanını bulmaya çalışır.

Viktor’un Amerika’ya gelme maksadı ise babasının bir vakitler çok sevdiği Amerikalı bir müzik kümesinden aldığı imzalı fotolardan eksik olanı tamamlamaktır. O sanatçıyı bulup imzalatmak için seyahate çıkmıştır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın