"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ceren Aras başaracağına inandı dünya şampiyonu oldu

Antalya’da 28 Eylül-6 Ekim tarihlerinde düzenlenen ve 65 ülkeden 850 atletin yarıştığı Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonası’nda birinci olan Ceren Aras, haklı bir gurur yaşıyor.

Spor hayatında yeni muvaffakiyetler elde edebilmek için orta vermeden çalışmalarına devam eden genç sportmen, antrenörü nezaretinde günde beş saat idman yapıyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesindeki Yunus Emre Anadolu Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi Ceren Aras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık üç yıl evvel ağabeyinin tavsiyesiyle başladığı bu sporda büyük başarılara ulaşmak istediğini söyledi.

KENDİNE GÜVENENLERİ MAHÇUP ETMEMEYE ÇALIŞTIĞINI BELİRTEN CEREN ARAS, ŞÖYLE KONUŞTU:

“Allah’a şükür bu yıl Antalya’da düzenlenen şampiyonada birinci oldum. Etrafımdaki beşerler ve bilhassa antrenörüm bana çok inandı. Ben de kendime inandım ve başarımdaki en değerli etken inanmaktı. Ayrıyeten çok çalıştım. Günde yaklaşık 5 saat idman yaparak şampiyonaya hazırlandım. Tekrar bu yıl şubat ayında Antalya’da düzenlenen karşılaşmada Türkiye şampiyonu oldum. Bu yıl 19 Nisan’da Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen Muay Thai seçmelerinde ulusal gruba seçildim. Bölgesel ve vilayetler ortasında de derecelerim var.

“AZMİ KARŞISINDA PÜRÜZ OLMAKTAN VAZGEÇTİM”

Ceren Aras’ın babası Baba Cumali Aras da kızıyla gurur duyduğunu aktararak, şu sözleri kullandı: “Kızımın birinci başta spor yapmasına karşıydım ama daha sonra azmi karşısında mani olmaktan vazgeçtim. Muay Thai sporuna üç yıldır devam ediyordu. Kendisine maddi ve manevi dayanağımı esirgemedim. Sonuç prestijiyle dünya şampiyonu oldu. İnşallah tüm amaçlarına sırayla kavuşacak.”

Ceren Aras’ın antrenörü Murat Kaya ise Ceren ile çok nizamlı bir antrenman programı yaptıklarını ve muvaffakiyete ulaştıklarını tabir etti. Ceren’in başarısı ve azmiyle her vakit örnek bir atlet olduğuna değinen Kaya, şöyle konuştu:

Sportmenini günde yaklaşık 5 saat idmanla karşılaşmalara hazırladığını anlatan Kaya, yeni karşılaşmalarda da muvaffakiyet ipini göğüsleyeceklerine yürekten inandığını vurguladı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın