"Enter"a basıp içeriğe geçin

”Çalıştay çok verimli oldu”

Ankara’da devam eden Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştay’ında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu günün açılış konuşmasını yaptı. Bakan Kasapoğlu “Çalıştayımızın beklenilenin de ötesinde bir randımanla sonuçlanacağına inanıyoruz” sözlerini kullandı. Kasapoğlu “Bugünümüzü, yarınlarımızı, meselelerimizi, tahlil tekliflerimizi… Herkes ne düşünüyorsa ortaya koyuyor. Hem verimli hem de keyifli bir ortam. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birinci 2 gün futbol odaklı geçti. Artık öbür branşların federasyon liderleriyle bir ortadayız. Biz spor topluluğu olarak biz aileyiz. Ailemizdeki sıkıntıları masaya yatırıyoruz” diye konuştu.

Gençlikve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu şöyle konuştu: “Buradaki her arkadaşımızın kederi, sporumuzun yarınları. Birinci gün kusurlarımızla yüzleşeceğiz’ dedik. Kusurlarımızla yüzleşmekten çekinmiyoruz. Uygar yaklaşımlarından, tarz üslup noktasındaki hassasiyetlerinden ötürü ayrıyeten teşekkür ediyorum. Kulüplerimiz, federasyonlarımız, bu meseleleri sıkıntı edinen tüm toplulukla daha güçlü bir gelecek için yarınlara yürüyeceğiz. Buna inanıyoruz. Gençler bizim en değerli varlığımız, imkanımız. Bu imkanı yarınlara taşımak için el ele, gönül gönüle verdik. 2019’da kıymetli muvaffakiyetler elde ettik. İnşallah bu muvaffakiyetleri 2020’de taçlandıracağız. Hakikat ve sağlam adımlar atmak istiyoruz”

CUMHURBAŞKANIMIZIN DAYANAĞI ÇOK BÜYÜK
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çalıştay gündemini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da arz ettiklerini hatırlattı. Bakan Kasapoğlu “Kendilerinin bu mevzuda bize güçlü bir takviyesi var. Çalıştay sonuçlarını kamuoyuyla da paylaşacağız. Mali ve idari hususları masaya yatırdığımız üzere global rekabette daha güçlü olma ismine neler yapabileceğimizi, yol haritalarımız da görüştük” sözlerini kullandı.

2020 MADALYALARLA TAÇLANSIN
İnşallah 2020 madalyalarla taçlandıracağımız muvaffakiyet dolu bir yıl olacak. Çalıştay vesilesiyle şunu gördüm ki bu cins birliktelikleri daha sık sağlamamız lazım. Sporun kardeşlik, dönüştürücü, birleştirici ruhunu ortaya çıkaracak çok değerli fikirler var. Aziz milletimizi hak ettiği başarılarla sevindirmenin uğraşı içinde olacağız”

YÜZDE 1 VERMEM
Çalıştaya MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da katıldı. Sancaklı “Ben olsam yüzde 1 bile limit sağlamam. Neden? Esasen batmışız. Biz limit yahut yabancı sonu konuşuyoruz. Değerli olan sistemi kurmak” dedi. Sancaklı şöyle konuştu: Birçok husus ile kulüp liderleri ve yöneticiler denetim altına alınacak. Düşmanlık tohumu atanların önünü kesmemiz gerekiyor”

KORSANA KARŞI OMUZ OMUZA
SPOR Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda korsan yayın ve bahis konusu da gündeme geldi. Spor Maddesi’nde korsan yayınla ilgili bir yasa düzenlemesi yapılması kararı alındı. Maddede korsan yayını yapan ve bu yayınları izleyenlere mahpus ve para cezası verilecek.

ŞEFFAF VE DÜRÜSTÜZ
Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, çalıştayın çok yararlı geçtiğini söyledi. Türkoğlu “Kendi ayakları üzerinde duran bir federasyonuz. Tüm federasyon liderleri da bu çalıştaydan çok şeyler öğrendi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyoruz. Spora gönülden takviye veriyor. Sporun tesisleşmesi Cumhurbaşkanımız önderliğinde oldu” dedi. Türkoğlu misyona geldiklerinden beri 3 senede sponsor gelirlerini önemli biçimde artırdıklarını söyledi, “Basketbolu şeffaf, dürüst ve ulaşılabilir biçimde yönetiyoruz” sözlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın