"Enter"a basıp içeriğe geçin

“Beyzbolu milletlerarası arenada da temsil etmeye başladık”

Bodrum Antik Tiyatro’da düzenlenen beyzbol, softbol, muhafazalı futbol ve ragbi sporu tanıtım etkinliğinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pazan, öncelikli maksatlarının, ülke çapında bu branşların popülaritesini artırmak olduğunu kaydetti.

Düzenlenen aktiflikle branşlarını tanıttıklarını tabir eden Pazan, “Buradaki gençlerimizi teknoloji bağımlılığından uzak tutabilmek için, daha ilkel sokak oyunlarının oynanabileceği bir eskiye dönüş projesi düşündük.” diye konuştu.

Pazan, çocukların sokaklarda oyun oynamasını ve sokaklardan olimpiyatlara kadar gidilen yolda başarılı atletler seçilmesini istediklerini anlattı.

Türkiye’de beyzbol sporunda âlâ bir yol katettiklerini belirten Pazan, şöyle konuştu:

Bugün burada dört branşı tanıtacağız ancak önceliğimiz beyzbol. Biz iki yıldır yönetimdeyiz. Bizden evvelki yıllarda iki sefer 4-5 kulübün katıldığı Türkiye Şampiyonası yapılmış. Bugün prestijiyle yaklaşık 16-17 büyükler grubu, altyapıda 8-9 ekibimiz oldu. ‘Gençler’ dediğimiz orta düzeyde 8 kadromuz var. Şu an Türkiye’de 30-35 civarında beyzbol kulübümüz var. Biz Türkiye Şampiyonası yapıp, çocukların mukadderatını bir güne bağlamayalım, lig adabı olsun istedik. Çok hoş ve verimli geçiyor. İlgiden epeyce mutluyuz. Biz bu işe 3-4 kulüple başladık. Bugün Türkiye genelinde beyzbolda 30-35 kulübümüz oldu ve ulusal gruplar oluşmaya başladı. Geçen yıl İtalya’da İngiltere’yi yendik. Tesadüf olmadı ve kümeden çıktıktan sonra İngiltere’yi tekrar yendik, Rusya’yı mağlup ettik. Hoş de bir ulusal ekip oluştu. Beyzbolu yalnızca Türkiye’de değil, memleketler arası arenada da temsil etmeye başladık.”

Bodrum’un farklı okullarından yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı aktiflikte oluşturulan gruplar, beyzbol ve ragbi oynadı. Maçlarda renkli manzaralar yaşanırken, dereceye girenlere kupa verildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın