"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bedensel engelli ulusal yüzücüler Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletleri, Londra’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesi Marmaris’te kampa girdi.

Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Merkezi’nde kampa giren ulusal atletler, antrenörler Berna Bal ve Mehmet Fatih Kurt eşliğinde günde ortalama 5 saat çalışıyor.

Paralimpik dünya şampiyonu Beytullah Eroğlu, Avrupa Gençlik Oyunları ikincisi Koral Berkin Kutlu, Dünya Şampiyonası barajını geçen Nil Şahin, Bülent Oturakçı, Hamit Demir, Elif Ildan ve Uğur Şenel’e, idman sonrasında Marmarisli minik yüzücüler de eşlik ediyor.

Antrenör Mehmet Fatih Kurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası hazırlıklarının birinci ayağını Marmaris’te gerçekleştirdiklerini, sonraki kısımda Ankara’da ulusal kadroyla çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Son hazırlık kampının da Çanakkale’de olacağını anlatan Kurt, “İlk ayak çalışmamız hafif olsa da gelecek kamplarımız yavaş yavaş ağırlaşacak. Marmaris kampı yüzücülerimiz için çok düzgün oldu. Yararlı geçiyor. Londra’da madalyalar almak istiyoruz.” diye konuştu.

Antrenör Bernal Bal da atletlerinin Dünya Şampiyonası barajlarını geçtiğini ve başarılı olmak için hazırlıklarını sıkı tuttuklarını lisana getirerek, “Bizim için bu kamp çok hoş oldu. Spor kentindeyiz. Londra’ya hazırlanmak için Marmaris ülkü bir yer oldu. Burada ilgi görmek hoş.” sözlerini kullandı.

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal atlet Beytullah Eroğlu ise “Dünya şampiyonasına unvanımı korumak için gideceğim. Favori olarak gitmek istiyorum. Şampiyon olmak her atletin hayalidir. Biz de en yeterli biçimde ülkemizi temsil etmek için çalışıyoruz.” formunda konuştu.

Bir evvelki Dünya Şampiyonası’na 3 atlet ile gittiklerini aktaran Eroğlu, “Şimdi 8 atlet ile çalışıyoruz. Büyük bir gelişim gösteriyoruz. Bu gelişimi devam ettirip, ülkemize madalya ile dönmek için kamp yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın