"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bayan Tekvando Ulusal Kadrosu şampiyon oldu

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Tokyo 2020’ye tam takım katılmayı garantileyerek tarihi bir muvaffakiyete imza atan bayan tekvandocular, Fujairah kentindeki turnuvaya 5 atletle katıldı. Ulusal sportmenler, G2 statüsündeki turnuvada dünyanın kıymetli isimleriyle uğraş verdi.

Turnuvada bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 57 kiloda Hatice Kübra İlgün, 67 kiloda Parıltı Tatar Askari ve +67 kiloda Nafia Kuş altın madalya kazandı. 53 kiloda Zeliha Ağrıs ise bronz madalya elde etti. Bu sonuçlarla Bayan Tekvando Ulusal Kadrosu, grup halinde doruğa çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin, 2020 yılına şahane bir başlangıç yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bildiğiniz üzere 2020, olimpiyat yılı. Dört yıllık emeklerin toplanacağı bir yıl. Olimpik ekibimiz, 2020’ye çok yeterli bir giriş yaptı. Olimpiyatlara hazırlanan atletlerimiz, 4 altın ve 1 bronz madalya ile ne kadar tezli olduklarını bir sefer daha gösterdi. 2020’ye âlâ başladık, âlâ devam edecek. En büyük maksadımız, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın