"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bakan Kasapoğlu: Projeler devam edecek

Gençlikve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını sonrasında hem gençlik hem de spor alanında yatırımların sürat kesmeden süreceğini söz etti. 2002’den bu yana tesisleşmede bir ihtilale imza attıklarını lisana getiren Bakan Kasapoğlu, “Tesisleşme konusunda esasen çok ileri bir noktadayız lakin yatırımlar konusunda yeterli’ üzere bir anlayışımız yok. Hedeflediğimiz noktaya daha çok yatırım’ ile geleceksek, neden olmasın? Hedefimiz, var olan potansiyeli güzel pahalandırmak. O potansiyeli pahalandırmak için de bir tesis gerekiyorsa elbette yaparız” diye konuştu.

BakanKasapoğlu, yatırım programında yer alan toplam 130 gençlik ve spor tesisini bu yıl sonunda açmayı hedeflediklerini tabir etti. 40 adet spor salonu, 1 adet atletizm pisti, 15 adet yüzme havuzu, 9 adet stadyum, 10 adet kamp eğitim merkezi ve 55 adet gençlik merkezinin yıl sonuna kadar hizmete sunulmasının planlandığını kaydetti. Yıl sonuna kadar teslim alınacak 43, 2021’de 43 ve 2022’de bir olmak üzere toplam 87 yurdun hizmete açılacağı vurgulayan Kasapoğlu, 2022 yılı sonunda 109 bin 910 yatak kapasiteli 94 yurdu daha hizmete açmayı planladıklarını belirtti.

‘MEMLEKET HEPİMİZİN’

Kasapoğlu, “Bu memleket de bu gençlik de hepimizin. Münasebetiyle bizim bütün uğraşımız, onların bugününü de yarınını da keyifli ve huzurlu kılmak. Hem gençlik hem de spor alanında yatırımlarımız ve projelerimiz, yaşadığımız güç günleri atlatır atlatmaz devam edecek” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın