"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bakan Kasapoğlu Avrupa Spor Haftası aktifliklerine katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Spor Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı. Anıttepe Spor Kompleksi’nde gerçekliştirilen merasime Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra; Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Herkes İçin Spor Spor Federasyonu Lideri Yasin Bölükbaşı, birçok branştan ulusal kadro atletleri ile antrenörler katıldı.

Bakan Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, “Böylesine hoş bir günde böylesine hoş bir atmosferde bizleri bir ortaya getiren rabbime hamd ediyorum. İnşallah bu salgın sürecini atlatalım ve her yıl olduğu üzere kalabalıklar ve güçlü bir halde devam edelim. Salgının getirmiş olduğu dezavantajlara karşın katılan tüm konuklarımızı şükranla selamlıyorum. Bu süreçte hepimizin bildiği üzere sporun, hareketliliğin, sağlılğın, zindeliğin, yaşanabilir bir dünya için etrafın ve bununla birlikte bu şuurun hükümran kılınması bambaşka bir ehemmiyet taşıyor” dedi.

“HAREKETSİZ KALMANIN GETİRDİĞİ DEZAVANTAJLARI HAREKET VE SPORLA YENECEĞİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ”

Bu yılın Avrupa Spor Haftası olduğunu ve düzenlenen tertibin kritik bir durumu da gösterdiğini belirten Bakan Kasapoğlu, “O yüzdendir ki geçen yılki tertip olsun bu yılki bu tertip olsun bizlere hareketliliğin yalnızca bir haftaya yahut bir güne mahsus değil bu türlü bir hayat stili olması gerekir. Bu yüzden bu şuurun artmasına ve bu şuurun gelişmesine dair olan çalışmaları tüm gücümüzle destekliyoruz. Covid ile uğraşta sporun ve hareketliliğin çok kritik bir hayat usulü olduğunu gördüğümüz bir salgın devri yaşıyoruz. Bu manada sporun ne kadar değerli olduğunu uzmanlar bize söylüyorlar. Obezitenin bu periyotta de büyük bir tehdit olduğunu söylüyor ve etkin ve hareketli bir hayat sürmenin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bir mühlet meskende kalmayı gerektiren bir periyot yaşadık gençlerle bir ortaya gelişimiz salgından ötürü online oldu ancak bir platform oluşturduk; ‘evde kal hareketsiz kalma’. Hareketsiz kalmanın getirdiği dezavantajları hareket ve sporla yeneceğimizin şuurundayız. Maskeyi paklığı göz önünde bulundurarak ve sporun önünde pürüz tanımayacağımızı da göz önünde bulundurarak burdayız” diye konuştu.

“SPORU YAYMA SİYASETİMİZLE BAYANLAR EN DEĞERLİ DAVETLİLERİMİZ”

Maksatlarının spor için var olan manileri ortadan kaldırarak sporun bir ömür üslubu olmasını sağlamak olduğunu lisana getiren Bakan Kasapoğlu, “Salgınla uğraşta örnek bir ülkeyiz el ele ve gönül gönüle atlatacağız. Bundan sonra daha hareketli ve etrafa daha faydalı birer birey olacağız. Spor herkes içindir diyoruz. Genç yaşlı bayan erkek pürüz tanımadan hepimiz için spor. Yalnızca futbolda değil tüm sporlarımızda dünyaya meydan okuyan bir tesis altyapımız var. Toplumun öncüsü bayanlar anlayışıyla sporun öncüsü bayanlar anlayışı var. Sporu yayma siyasetimizle bayanlar en kıymetli davetlilerimiz. Sporu büsbütün yaymak işin bir modülü. Tıpkı 2019’da olduğu üzere yarınlar bu ulu bayrağı dünyanın dört bir tarafında dalgalandıracak. Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz ve okullarda yetenek taraması testlerini başlattık. Gençlerimizi tanıyıp spora yönlendireceğiz. Yüzme bilmeyen kalmasın dedik ve bir milyon bireye yüzme öğretmeyi hedefliyoruz. Atlet bursunu vakıf üniversitelerimizle imzaladık. Sporun birleştiren dönüştüren ruhu, yarınların güçlü Türkiye’sinde kıymetli bir misyonu taşıyacaktır. Sizleri yürüyüş yapmaya davet ediyoruz. Maske ara ve paklık kurallarına uyarak spora başlayalım. tesislerimiz milletimize daima açık. Yalnızca millete değil uluslar ortası atletlere da açık. Salgına karşın gördüğüm bu tablo Türkiye’nin spora ilgisiyle daha üst taşıyacak. Avrupa Spor Haftası’nın spor hayatımıza, hareketliliğimize ve kültürümüze güzel ve bereketli olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın