"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ayşe Baht Yavuz hiçbir pürüze “kader” demedi

Kayaktaki başarısıyla dikkati çeken özel atlet Ayşe Yazgı Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kelamını verdiği dünya şampiyonluğuna ulaşmak için Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Turkcell’in, “Türkiye’nin Dört Bir Yanına Spor Sınıfları Kuruyoruz” kampanyasının tanıtım sinemasında de rol alan ve birçok beşere örnek gösterilen azimli atlet, izleyicilere “Başarının önündeki hiçbir pürüz ‘Kader’ değil” sloganıyla ileti verdi. Ulusal sportmen Ayşe Baht Yavuz: “Hedefim dünya şampiyonu olmak” dedi.

Ulusal ve milletlerarası kayak şampiyonalarında birçok derecesi bulunan Erzincanlı özel atlet Ayşe Yazgı Yavuz, ulusal formayla dünya şampiyonluğuna ulaşmak istiyor. Babasıyla 5 yaşında kayak yapmaya başlayan işitme mahzuru ve konuşma bozukluğu bulunan ulusal sportmen Yavuz, 2015’te Kars’ta düzenlenen Özel Atletler Türkiye Kayak Şampiyonası’nın slalom kategorisinde birinci olarak birinci muvaffakiyetini elde etti. Bir sonraki yıl Erzincan’da gerçekleştirilen tıpkı tertipte slalomda birincilik kürsüsüne çıkarak dikkatleri üzerine çeken Yavuz, 2017, 2018 ve 2019’da Erzurum’da yapılan Türkiye şampiyonalarında da bu kategoride tepeyi kimseye kaptırmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU KELAMI VERDİ

Türkiye’deki muvaffakiyetlerinin yanı sıra, ulusal formayla 2016’da Polonya’da, 2017’de ise Fransa’da organize edilen Avrupa şampiyonalarını slalomda 2’nci bitiren Yavuz, Polonya’da 2016’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda gümüş, Fransa’da 2017’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ise bronz madalyanın sahibi oldu. Ulusal atlet, son olarak Polonya’nın Zakopane kentinde 2018’de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda yeniden slalomda ikincilik kürsüsüne çıktı. Yavuz, elde ettiği muvaffakiyetleri nedeniyle 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliklerinde arkadaşlarıyla birlikte kendisini kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, dünya şampiyonu olma kelamı verdi. Turkcell’in Ulusal Eğitim Bakanlığı iş birliğinde çekilen, “Türkiye’nin Dört Bir Yanına Spor Sınıfları Kuruyoruz” kampanyasının tanıtım sinemasında de rol alarak birçok beşere örnek gösterilen azimli sportmen, izleyicilere “Başarının önündeki hiçbir mani ‘Kader’ değil” sloganıyla iletisini iletti.

ERGAN İDMANLARINI SÜRDÜRÜYOR

Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde girdiği kampta kendisine dayanak veren babası Osman Yavuz ve antrenörü Canser Atilla ile günde 6 saat çalışma yapan ulusal kayakçı, 15-22 Mart tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek Özel Sportmenler Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor. Ayşe Baht Yavuz, yaptığı açıklamada, idmanlarını aralıksız sürdürdüğünü söz ederek, “Antrenörüm ve babamın takviyesiyle çalışıyorum. Çalışmalarımız pek düzgün gidiyor. Gayem, yapılacak yarışlarda birinci gelerek dünya şampiyonu olmak.” diye konuştu. Antrenör Cansel Atilla ise dünya şampiyonasına az bir mühlet kaldığını belirterek, “Rakiplerine nazaran kıymetlendirecek olursak, Baht şu anda çok üst düzeyde. İnşallah bu yıl amacımız dünya şampiyonluğu. Ülkemize madalya ile dönmek istiyoruz.” sözlerini kullandı. Baba Osman Yavuz da kızının dünya şampiyonu olacağına inandığını lisana getirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın