"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ayhancan İnanç’tan değerli başarı! Porsche Taşınabilir 1 Supercup’ta birinci birincilik

Türkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından Red Bull atleti Ayhancan İtimat, Porsche Taşınabilir 1 Supercup 2020’ninbeşinci yarışında birinci birinciliğine Britanya’da ulaştı. Arzuladığı birinciliğe efsanevi Silverstone Pisti’nde ulaştığı için çok memnun olduğunu lisana getiren Ayhancan İnanç, “Bu birincilik şampiyonluk umutlarımızı taze tutmamı sağladı. Bu birinciliği bana her şartta dayanak veren ekibime ve Red Bull aileme armağan ediyorum” dedi.

Türkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından biri olarak gösterilen Ayhancan İtimat, bu dönemin birinci birinciliğine Britanya’da ulaştı. 2020 Porsche Taşınabilir 1 Supercup’ınbeşinci yarışında SilverstonePisti’nde piste çıkan Red Bull sportmeni Ayhancan İtimat, birinci cepten başladığı yarışta damalı bayrağın altından geçen birinci pilot oldu. Startla birlikte temposunu arttıran Ayhancan İnanç, rakiplerini geride bırakmayı başardı. Bitişe birinci sırada giden Ayhancan İnanç, bu sonuçla pilotlar sıralamasında 80 puanla 3. sıradaki yerini korudu.

“ŞAMPİYONLUK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”
Nefesleri kesen yarışı baştan sona denetim etmeyi başaran Red Bull sportmeni Ayhancan İtimat, mesleğinin birinci Porsche Taşınabilir 1 Supercup zaferine ulaştığı Silverstone Pisti’nde mesleğinin ikinci yarış birinciliğine erişti. Yeni dönemde birinci defa podyumun en üst basamağına çıkan Ayhancan İnanç, “Sezon başından beri beklediğim birinciliğe ulaşmayı başardım. Artık şeytanın bacağını kırdım. Bu galibiyetle şampiyonluk umutlarımı da taze tutmayı başardım. Bu birinciliği bana her şartta dayanak veren grubuma ve Red Bull aileme armağan ediyorum. Porsche Taşınabilir 1 Supercup’ta şampiyonluk için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” halinde konuştu. Porsche Taşınabilir 1 Muhteşem cup İspanya GP’si 16 Ağustos’ta koşulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın