"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ayhan Avcı: Tahminen de en başarılı olduğumuz dönem

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, ligin durumuyla ilgili federasyonun vereceği kararı beklediklerini bildirdi.

Ligde olağan dönemin bitimine 5 hafta kaldığını anımsatan Avcı, “Lig, bu yıl son 10-15 dönemdir görülmemiş bir çekişmeye sahne oluyordu. Ligin beşincisi ile on birincisi ortasında yalnızca 3 galibiyet fark var.” tabirlerini kullandı.

Bellona Kayseri Basketbol’un son 3 dönemdir geçmiş borçlarını ödemeye çalışan bir kulüp manzarasında olduğunun altını çizen Avcı, şöyle devam etti:

“Bu yıl da geçmiş dönemler üzere maddi yatırımımız kelam konusu değildi. İddiam kulübümüz tüm borçlarını bu dönem sonu prestijiyle sonlandıracak ve önümüzdeki yıldan itibaren tekrar her kulvarda başa oynayan bir yapıya kavuşacaktır. Zati maddi yatırım yapıldığında Türkiye ve Avrupa’daki muvaffakiyetleri ortadadır. Üç dönemdir istenilen noktalarda olamamayı, daha ileri gidebilmek için biraz geriye adım almak olarak görmek lazım. Son 10 yılda 3 Avrupa ikinciliği kazanmış, 1 Türkiye Kupası finali, 1 play-off finali, 2 Avrupa Kupası yarı finali ve en kıymetlisi 1 sefer Avrupa Ligi çeyrek finali oynayabilmiş, Türkiye’nin Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte Avrupa’da marka olmuş bir kadrosundan bahsediyoruz.”

Döneme başlarken maksatlarının öncelikle ligde kalmak ve başarılabilirse birinci 8’e girip play-off oynayabilmek olduğunu aktaran Avcı, “Bugün prestijiyle pozisyonumuz yedincilik. Bütçe ve muvaffakiyet endeksine bakarsak tahminen de en başarılı olduğumuz dönem diyebilirim. Bellona Kayseri, bu dönem hem borçlarını ödeme imkanı sağlamış hem de istenilen tüm sportif başarılara ulaşmıştır. Bundan ötürü çok memnunum.” değerlendirmesinde bulundu.

Avcı, esaslı ve mobilya dünyasının lokomotifi büyük bir firma olan Bellona’nın son 3 dönemdir ekiplerine sponsor olmasının ise kendileri açısından büyük talih olduğunu kaydetti.

13 dönemdir Kayseri’de olduğunu hatırlatan Avcı, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bu mühlet içerisinde gerçek, akılcı ve âlâ işler yaptığımızı düşünüyorum. Kupa hala eksik lakin Türkiye’de ve Avrupa’da Kayseri ismi, bayan basketbolunda bir marka haline geldi. Ayrıyeten Kayseri 14 dönemdir bayanlar liginde aralıksız formda gayret ediyor. Bence bu da büyük bir muvaffakiyet. Bundan ötürü çok memnunum. Bellona Kayseri Basketbol önümüzdeki 2-3 dönem içinde tekrar üst seviye başarılara imza atacaktır.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın