"Enter"a basıp içeriğe geçin

Avrupa Oyunları’nın son gününde ulusal ekipten 5 madalya

Günün tek altın madalyası ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu’ndan geldi. 51 kilo finalinde Rus rakibi Svetlana Soluianova’yı 4-1 mağlup eden Çakıroğlu, altın madalyanın sahibi oldu.

Cimnastikte Ahmet Başkan barfiks finalinde yarıştı ve 14 bin 100 puanla ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Paralel barda yarışan Ferhat Arıcan ise 14 bin 833 puanla üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. İbrahim Çolak halka finalinde 14 bin 700 puanla dördüncü oldu.
Karatede kumite -50kg’da Serap Özçelik Arapoğlu, kümesini iki galibiyet bir mağlubiyetle birinci sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi ve yarı finalde Fransız rakibi Sophia Bouderbane’yi 2-0 yenerek finalde çıktı. Altın madalya maçında Bettina Plank’a 5-1 kaybeden Arapoğlu, gümüş madalya kazandı.

Kumite -61kg’da Merve Çoban kümesini bir galibiyet iki beraberlikle birinci sırada tamamlayarak yarı finale çıktı. Ukraynalı Anita Serogına’ya 2-2 biten maç sonucunda birinci puanı vermesi münasebetiyle kaybeden ulusal sportmen, bronz madalya kazandı.
Kumite 60 kiloda Eray Şamdan kümesini bir galibiyet iki yenilgiyle üçüncü sırada tamamlayarak turnuvaya veda etti. Kumite 67 kiloda Burak Uygur ise üç beraberlik alarak kümesini üçüncü sırada bitirdi ve elendi. Kumite -75 kiloda Erman Eltemur bir galibiyet, bir beraberlik, bir yenilgiyle kümesini üçüncü sırada tamamlayarak turnuvaya veda etti. Kumite -55 kiloda Tuğba Yakan ise bir galibiyet iki yenilgiyle kümesinde üçüncü oldu ve elendi.

Güreşte, grekoromen tarz 97 kiloda ulusal güreşçi Cenk İldem bronz madalya maçında Norveçli rakibi Felix Baldauf’a 6-1 yenildi.
Minsk 2019 Avrupa Oyunları’nda 14 spor kolunda 110 sportmen ile uğraş eden ulusal ekip, oyunları 2 altın, 6 gümüş ve 7 bronz olmak üzere 15 madalya ile 24’üncü sırada tamamladı. Madalya alan ulusal atletler ve spor kolları aşağıdaki biçimde oluştu:
1. Buse Naz Çakıroğlu – Altın Madalya / Boks 51kg
2. Mikail Özerler – Altın Madalya / Judo -90kg
3. Ahmet Lider – Gümüş Madalya / Artistik Cimnastik Barfiks
4. Soner Demirtaş – Gümüş Madalya / Güreş Hür Tarz -74kg
5. Ali Sofuoğlu – Gümüş Madalya / Karate Kata
6. Serap Özçelik Arapoğlu – Gümüş Madalya / Karate -50kg
7. Meltem Hocaoğlu – Gümüş Madalya / Karate +68kg
8. Uğur Aktaş – Gümüş Madalya / Karate -84kg
9. Ferhat Arıcan – Bronz Madalya / Artistik Cimnastik Paralel Bar
10. Jak Ali Harvey – Bronz Madalya / Atletizm 100m
11. Meskenin Demirhan – Bronz Madalya / Güreş -50kg
12. Süleyman Atlı – Bronz Madalya / Güreş -57
13. Dilara Eltemur – Bronz Madalya / Karate Kata
14. Merve Çoban – Bronz Madalya / Karate -61kg
15. Yeşim Bostan / Cihan Çağıran – Bronz Madalya / Okçuluk Makaralı Yay Karışık Ekip

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın