"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aslı Nemutlu Palandöken Kupası sona erdi

Türkiye Kayak Federasyonu, Aslı Nemutlu Genç Sportmenler Derneği ve Sway Otel’in katkılarıyla düzenlenen yarışlara 13’ü bayan olmak üzere toplam 63 atlet katıldı. İki gün süren tertipte Aslı Nemutlu’nun kardan yapılan mükemmel büyüklükteki heykeli dikkat çekti.

Yarışların son gününde slalom kategorisinde bayanlarda Türkiye’den Hasret Çarıkçı birinci, Mina Baştan ikinci, Tayra Tunca da üçüncü oldu. Erkeklerde ise Türkiye’den Tiriel Luka Abramovic birinci, Berkin Usta ikinci, Serdar Deniz de üçüncülüğü elde etti. Her iki günde de slalom kategorisinde gerçekleşen yarışların akabinde dereceye giren atletlere madalya ve mükafatlar verildi. Madalya merasimi öncesinde bir dakikalık hürmet duruşu ve Aslı Nemutlu’nun anne ve babası tarafından açılış konuşması yapıldı.

Aslı Nemutlu’nun babası Metin Nemutlu, “Türkiye Kayak Federasyonu’nun verdiği bu karardan ötürü gurur duyduk, inşallah önümüzdeki yıllarda da bu şampiyona Aslı ismine devam edecek. Aile olarak gururluyuz. 7 yıldır Aslı için bir ekip şeyler yapmaya uğraş gösterdik. Öncelikle en büyük gayemizde Aslı’nın ismini merhum olduğu kentte bir yerlere getirmek ve buradan sportmen bulup yetiştirmek” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın