"Enter"a basıp içeriğe geçin

Antalya’da dev şölen

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu ‘Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Şampiyonaları’ Antalya’da başladı. Avrupa’nın en büyük satranç tertibine Türkiye’nin 81 vilayetinden 2 bin 557 sportmen ve aileleri ile birlikte toplam 7 bin kişi katıldı. 7’den 70’e farklı yaş kategorilerinde şiddetli şampiyonluk uğraşına sahne olacak turnuva Antalya’da düzenleniyor. “Türkiye’nin tüm bölgelerinden ortak maksat ve heyecan için bir ortaya geldik” diyen Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tulay, şöyle konuştu:

TULAY’DAN TEŞEKKÜR

“Tatilindenferagat eden atletlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Her yılın sömestr periyodunda Antalya’da yaptığımız Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları Türkiye’nin, hatta Avrupa’nın en büyük satranç tertibidir. Her yıl iştirakçi sayımızı arttırarak başarılı bir tertip sürecine imza atıyoruz. Bu muvaffakiyet dünya satranç ailesi tarafından da ilgiyle takip edilip, takdir görüyor. Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’na ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimi sunuyor, tüm atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum.”

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Aralık 2005’ten bu yana Satranç Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenen Türkiye İş Bankası satrancın ülkemizde çocuklar ortasında yaygınlaşarak kitlesel bir spor ve kıymetli bir eğitim enstrümanı haline getirilmesi, basitçe erişilebilir bir spor haline dönüşmesi, yaşanan eksikliklerin giderilmesi ve bu alanda yetenekli daha fazla çocuğa ulaşılması misyonunu üstleniyor.

25 BİNİN ÜZERİNDE SATRANÇ SINIFI VAR

İşBankası Kurumsal Bağlantı Müdürü Bülent Yumuşaker, eğitim ve sporu bir ortada yürüten tertiple ilgini şu kelamları paylaştı: “Ülkemizin doğusundan batısına her yerinde açtığımız 25 binin üzerindeki satranç sınıflarının katkısıyla daha fazla çocuğumuzun satranca ilgi duyduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. TSF ile yaklaşık 15 yıldır sürdürdüğümüz işbirliği çerçevesinde ortaya koyduğumuz uğraşların, karşılık bulması bizi memnun ediyor.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın