"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ampute Ulusal Futbol Kadrosu’nun başarısı Avrupa’ya örnek oldu

Çakmak, bir aktifliğe katılmak için geldiği memleketi Tokat’ta AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1997 yılında terörle çaba ederken gazi olduğunu belirtti.

Gazi olduktan sonra hayattan kopmadığını vurgulayan Çakmak, “Biz bu ülke için şehit de olacağız gazi de. Benim hırsım oradan geliyor. En büyük dileğimiz Türkiye’nin dünyada bir numara olması.” diye konuştu.

Ayağını kaybettikten sonra 11 yıldır ulusal ekibe hizmet ettiğini anlatan Çakmak, Ampute Ulusal Futbol Ekibi olarak en büyük gayelerinin toplumsal sorumluluk projelerini yerine getirmek olduğunu söyledi.

AVRUPA’DA AMPUTE FUTBOL TÃœRKÄ°YE’DEN SORULUR”

Avrupa şampiyonu olduklarını lakin yalnızca Türkiye olarak manileri aşmadıklarını Avrupa’ya da örnek olduklarını söz eden Çakmak, şöyle devam etti:

“Ulaşamadığımız engelli arkadaşlarımıza, gazi arkadaşlarımıza ulaştık, olağan hayat devam ederken olumsuz düşünen arkadaşlarımızın bakış açılarını olumluya çevirdik. Avrupa’da ampute futbolda ülke sayısı 12’ydi, 16 oldu. Avrupa’daki engelli kardeşlerimize de rol model olduk. Avrupa’da ampute futbol Türkiye’den sorulur.”

Ekim ayında Dünya Ampute Futbol Federasyonu seçiminin yapılacağını hatırlatan Çakmak, “Ülke olarak seçime konut sahipliği yapacağız. Türkiye olarak Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adayız. Bakanlığımız ile bunun çalışmasını Cumhurbaşkanı’mızın vermiş olduğu talimatlarla birlikte yapıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Osman Çakmak, kendisinin teknik yönetici olarak kalacağını kelamlarına ekledi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın