"Enter"a basıp içeriğe geçin

Aktüel haberler (08.07.2019)

METE GAZOZ’DAN ALTIN
Milliokçumuz Mete Gazoz, Dünya Kupası’nın 4. ayağında erkekler klasik yayda altın madalya kazandı. Almanya’nın başşehri Berlin’deki tertipte Gazoz, finalde Güney Koreli Bae Jaehyeon ile karşılaştı. Ulusal atletimiz, rakibini 6-0 mağlup ederek geçen yol olduğu üzere yeniden altın madalyayı kazandı.

ŞAMPİYON ABD
FIFA2019 Bayanlar Dünya Kupası’nı ABD, finalde Hollanda’yı 2-0 yenerek Almanya’dan sonra üst üste 2. sefer kazanmayı başardı. ABD kupaya, 2. yarıda bulduğu gollerle uzandı. Şampiyonluk; 61’de Rapinoe, 69’da Lavelle’in golleriyle geldi.

‘RAHMETLİ BABAM İÇİN’
BaşpehlivanAli Gürbüz, Kırkpınar’da yalnızca kemer çabası değil, onur ve gurur gayreti de verdiğini belirtti. Gürbüz, “Bu kemeri merhum babam için aldım. Sıkıntı, dar yollardan, karanlıktan çıktık da geldik. Tüm takımıma, sevenlerimize, herkese bu kemeri armağan ediyorum lakin bilhassa de babamın ruhuna” dedi.

661 BİN TL’YE AĞA OLDU
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin gelecek yıl güreş ağalığını tekrar Trabzonlu Seyfettin Selim kazandı. Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan ihaleyi 222 bin lirayla açtı. Seyfettin Selim ağalık bedelini 661 bin liraya kadar yükseltti ve tekrar kazandı.

SÜRPRİZ ŞAMPİYON
Güreşlerde küçük uzunlukta Antalyalı Osman Kan, sakat çıktığı finali kazandı. Evvelki gün ayağı çıkan Kan, ayağı sargılı finalde er meydanındaki yerini aldı. Kan, Bursalı Orçun Kumaş’ı vakit zaman acı çektiği finalde yenmeyi başardı.

SARI FIRTINA ERKEN ELENDİ
Er Meydanı’nın ‘sarı fırtına’ lakaplı 2013 ve 2017 yılları Kırkpınar birincisi İsmail Balaban, çeyrek finalde elendi. Balaban, karşılaşmasının puanlama kısmında rakibi Hamza Köseoğlu’na sürpriz bir formda yenilerek, Kırkpınar’a veda etti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın