"Enter"a basıp içeriğe geçin

41. Vodafone İstanbul Maratonu hem çocuklar hem de etraf için koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul ve Vodafone Türkiye tertibiyle 3 Kasım’da düzenlenecek olan Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nunda, çocuklar için koşacak olan Vodafone Kadrosu basınla buluştu. Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Hasan Süel’in mesken sahipliğinde, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Neslihan Demir ve Kerem Gönlüm’ün katıldığı basın toplantısında bu yılki koşunun farkındalık projeleri aktarıldı.

8. defa İstanbul Maratonu’na sponsor olduklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Hasan Süel, “Sadece sağlıklı olmak için değil bir ortada olmak için koşuyoruz. Bir mana için koşmanın gün geçtikçe daha çok arttığı, sivil toplum kuruluşlarının ve bağış ölçülerinin giderek arttığını görmek büyük gurur. İstanbul medeniyetlerin buluştuğu yer. İki kıtada koşmak büyük bir ayrıcalık. Yurt dışından da bu maraton büyük ilgi çekiyor. Gerek halk gerekse çipli koşulara iştirak artarak devam ediyor. 106 ülkeden 37 bin atlet 3 Kasım’da İstanbul’da koşacak. Gayemiz bu ilgiyi daha da arttırmak. İstanbul Maratonu Altın kategorisindeki bir maraton. Gönlümüz ve heyecanımız, İstanbul Maratonu’nun gelecekte ana maratonlardan biri olması. Bu sene de bir tema belirledik. Bu sene ‘çocuklar için koş’ diyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara sporu aşılamak, birlikteliği aşılamak istiyoruz. 7-14 yaşları ortasındaki çocuklara kodlama eğitimi vererek geleceğe hazırlıyoruz. Tüketen değil üreten bir gençlik istiyoruz. Maratonda Vodafone Park’ın önüne koyacağımız bir adımsayar ile oradan geçen ve bize ulaşan iştirakçilerin, bizlere başvurmaları halinde çocuklarına kodlama eğitimi vermek istiyoruz. Bunun dışında bir de etraf temamız var. Gezegenimize karşı bir sorumluluk şuurunda olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu maratonda kapsamında ‘Çöp Madam’ faaliyeti gerçekleştireceğiz. Bir yandan koşarken, bir yandan da çöpleri toplayacağız. 100 kişilik gönüllülerimiz koşucuların gerisinden gelerek hem koşacak hem de etraf paklığı yapacak. ‘Çöp madam’ projesiyle bir prensip imza atacağız” dedi.

ONUR: “37 BİN ATLETLE OLAĞANÜSTÜ BİR YARIŞA İMZA ATACAĞIZ”

37 bin atletin iştirakiyle İstanbul’da şahane bir yarışa imza atacaklarını belirten Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, “13 yıldır İstanbul Maratonu’nda koşan birisi olarak burada bulunmak çok hoş. Bütün grubumuz çok heyecanlı. ‘İstanbul senin, durma koş ‘sloganıyla 37 bin atletle olağanüstü bir yarış düzenliyoruz. Çocuklara kodlama projesi bizi çok heyecanlandırıyor. Bu sene 37 bin kişi katılıyor. 4 bini maraton 33 bini 15 km koşacak. Türkiye’de birinci sefer 37 bin kişi start alacak. Maratonda 10 bin kişi çalışacak. Bin tanesi gönüllülerimiz olacak. İstanbul Maratonu 40’ı aşkın sivil toplum heyetine dayanak veriyor. 7 milyon TL bağış toplandı. Yarış sonunda sivil toplum kuruluşlarından aldığımız bilgiye nazaran bu sayının, 15-16 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor. İstanbul halkını pazar günü koşumuza davet ediyoruz” halinde konuştu.

DEMİR: “HEM KOŞACAĞIZ HEM DE ETRAFA KIYMET VERECEĞİZ”

Maratonda çocuklar için koşacak olan Vodafone Kadrosu’ndan Neslihan Demir, “Geçen sene voleybolu bıraktım lakin spor bir defa kanınıza girdiği vakit kopamıyorsunuz. Şu an boks yapıyorum ve maratonda da Vodafone ekibindeyim. Sporun beşere değerli bedeller kattığına inanıyorum. Bütün ailelerden çocuklarını ekip sporu yapmaya teşvik etmesini istiyorum. Çocukların ekip sporları ile uğraşmaları, hem karakterlerine hem de fiziklerine olumlu katkılar yapacaktır. Etraf konusunda da kıymetli bir proje yapıyor. Maratonda hem koşup hem de etrafa paha vermek hoş olacak” dedi.

2 ÇOCUĞU İLE PAZAR GÜNÜ HALK KOŞUSUNDA YER ALACAĞINI BELİRTEN KEREM GÖNLÜM İSE ŞUNLARI SÖYLEDİ:

“Güzel bir emel için buradayız. Geçen sene de bu ailedeydim. İstanbul Maratonu yalnızca bir spor aktifliği değil birçok şey için farkındalık projelerine imza atan bir aktiflik. 2 erkek çocuk babası olarak çocuklar için koşmak çok hoş. Bir baba olarak da bu farkındalık için teşekkür ediyorum. Etraf konusuna değineceğiz. Hem spor yapıp hem de parkurda çöpleri toplayacağız. Bu da iştirakçiler için büyük tecrübe olacak. Geleceğin vazgeçilmez alanlarından biri oldu kodlama. Çocuklara kodlama eğitimi inanılmaz kıymetli. Tüm çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın