"Enter"a basıp içeriğe geçin

11’inci Milletlerarası Bocce Turnuvası Kemer’de yapılıyor

TBBDF Lideri Keyifli Türkmen, “Şu anda Kemer’de 11’incisi devam eden Milletlerarası Bocce Turnuvası’nı, boccenin 3 başka alt disiplininde organize ediyoruz. Rafa, petank ve volo 11 yıl boyunca sistemli olarak gerçekleştirdiğimiz turnuva da her geçen gün büyüyerek devam ediyor istikrarlı bir biçimde” dedi.

Bu yıl 17 ülkeden turnuvaya iştirak olduğunu ve birinci sefer gelen ülkeler bulunduğunu söyleyen Keyifli Türkmen, “Hindistan, Hong Kong, İsrail bu turnuvada birinci kere yarışıyor. 17 ülkeden 200’e yakın oyuncu milletlerarası turnuvamızda uğraş ediyor fakat bunların ötesinde de yurt içinden gelen 300 civarı oyuncu var. Toplamda yaklaşık 500’e yakın bir oyuncuyla burada Milletlerarası Bocce Turnuvası’nı düzenliyoruz. Alışılmış bu turnuva ile eş vakitli olarak Memleketler arası Dart Turnuva’mız da devam ediyor. İki tertibi eş vakitli olarak gerçekleştiriyoruz. Oraya da çok büyük bir alaka var. Oraya da yurt dışından birkaç ülke katılıyor lakin yurt içinden çok sayıda oyuncu var.

Kemer Açık Dart Turnuvası’na katılan oyuncu sayısı da toplamda 400 kişiyi aştı. Yani bu hafta yaklaşık 1000 bireye yakın yurt dışından ve yurt içinden gelen oyuncuyu konuk ediyoruz. Nizamlı bir biçimde bu tertipleri Kemer’de sürdürüyoruz. Yeniden birebir halde dönem başı saydığımız nisan ayı devrinde de Kemer’de hem petank hem de dart ile ilgili turnuvalarımız olacak. Hem dönem sonu hem de dönem başında biz Kemer’de bocce ve dart branşlarında etkin olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın